:

Hirdetések évközi idő 2. vasárnapján

A mai szentmise után az „egyházközségi tanács” tagjainak megbeszélésére kerül sor.

*

A hét folyamán tovább folytatódnak a rendszeres aktivitások, így csütörtökön a szentmise és szentségimádás után folytatjuk az olasz nyelvtanfolyamot; pénteken 17:15-re várjuk a gyerekeket a gyerekfoglalkozásra; a pénteki, esti dicsérettel összekötött szentmisére várom a bérmálkozásra készülő fiatalokat, akikkel a szentmise után találkozót is tartunk. A pénteki szentmisék keretén belül a szentségekről hallhatunk katekézis-sorozatot.

*

Jövő vasárnap a szentmise után „kávéház”-at tartunk a refektóriumban.

*

A már hagyományos farsangi batyubált közösségünk családjai számára a Duna utcai iskolában február 7-én rendezzük meg. Farsangi megfontolásokat honlapunkon is olvashatnak Koller Gyula atya tollából. Továbbá kedves figyelmükbe ajánlom a pozsonyi magyar iskolák által szervezett farsangi bálokat is, mégpedig a Duna utcai iskola által szervezett bált január 23-án (pénteken), valamint a pozsonypüspöki alapiskola által szervezett bált február 14-én (szombaton). Részletek és jegyelővétel az iskolákban és a szervezőknél. Ilyen módon is támogathatják városunk magyar iskoláit, gondolva a gyakran idézett Reményik-vers szavaira: „Ne hagyjátok a templomot, / A templomot s az iskolát!“

*

Betegellátás és temetés esetén kérem, az alábbi számon hívjanak: +421 911 912 410.

*

Szép vasárnapot és hetet kívánok!

 

2015. január 18.                                                                            Tamás atya